СВЯТО ПЕРШОГО ДЕСЯТКА
Мета:
перевірити знання дітей з даної теми:
про склад чисел першого десятка, вміння називати попереднє і наступне числа,
розв’язувати прості задачі, порівнювати числа, вимірювати довжину відрізків, розрізняти
геометричні фігури; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати
любов до математики.
Обладнання:
малюнки лісових звірів, математична
галявина, картки для кожного учня,роздатковий матеріал, набір геометричного
матеріалу.
Тип
уроку: підсумковий.
Форма
проведення: уявна подорож.
ХІД УРОКУ
І.ВСТУПНА
ЧАСТИНА
1.Організація
класу.
Ви почули
всі дзвінок?
Він
покликав на урок.
На перерві
постарались
До уроку
готувались.
Зараз
сядуть всі дівчатка,
А за ними
і хлоп’ятка.
2.
Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні
у нас незвичайний урок. Ми помандруємо у ліс, але ліс цей математичний. Будучи
на екскурсії, ми бачили, який він красивий в осінню пору. Кого тільки не
зустрінеш у ньому. Усі лісові мешканці готуються до зими.
Погляньте на нашу лісову галявину.
Зажурилась
бджілка…
Що робити
має?
Бо у полі
жовкнуть квіти
Де медок
збирає.
***
Колючий
клубочок
Прибіг у
лісочок.
***
Що то за
гість?
Ніжок має
шість.
Аж чотири
крильця має
По квітках
собі літає.
Ні бджола,
ні джмели –
Зветься
він метелик.
***
Довгі
вуха, куций хвіст
Невеличкий
сам на зріст.
Довгі
лапи: скік та скік.
Ви
погнались, а він втік.
***
У дуплі
ховає шишки,
Ягоди,
гриби, горішки,
З гілочки
на гілочку
Перестрибне
білочка.
(Малюнки усіх тварин прикріплені на дошці)
II. ОСНОВНА
ЧАСТИНА
1.
Усні обчислення
*
Полічіть від 3 до 8.
*Полічіть від 9 до 4.
* Назвіть усі числа, менші за 6.
* Назвіть усі числа, більші за 7.
* Назвіть числа, які більші за 3, але
менші, ніж 8.
* Яке число при лічбі йде за числом 5?
* Яке число передує числу 4?
* Яке число стоїть між числами 6 і 8?
2.
Математичний диктант
А тепер
вже нам пора
Взятися і
до пера.
Сіли всі
рівнесенько,
Цифри
пишем гарнесенько.
а) запишіть цифрами
- Скільки кольорів у світлофора?
- Скільки у класі хлопчиків?
- Скільки днів у тижні?
- Скільки сонечок на небі?
- Скільки вушок у котика?
- Яка цифра жартівливо випинає лікоть
вліво?
б) запишіть сусідів чисел
4
7 9
в) запишіть пропущені цифри
1
- 3 4 - -
7 8 - 10
(Усі
завдання діти виконують на підготовлених картках )
3.
Гра «Живі цифри»
Ми –
листочки, ми – листочки,
Ми осіннії
листочки.
Ми на
гілочках сиділи,
Дмухнув
вітер – полетіли.
Ми літали,
ми літали
І на землю
посідали.
(Цифри записані на осінніх листочках.Діти цтворюють
числовий ряд від 1 до 10)
4.
Робота в групах
(З
конструктора LEGO хлопці складають цифри. А дівчата – з квасолі,
банана, морських камінців)
З двох бананів на столі
Оля складе цифру 3.
Якщо це запамятаєш –
Цифру 3 завжди впізнаєш.
5. Віршовані задачі
- Ми
прийшли на галявину, де ростуть дві пишні ялинки. Сталася біда: опали всі
шишки, і лісові тваринки не будуть мати чим поласувати.
- Давайте
допоможемо тваринам, повернемо шишки на ялинки.
(В учнів на партах малюнки шишок з цифрами. Учні
розвязують віршовані задачі, і шишку з відповідною цифрою вішають на ялинку).
На травиці біля хати
Метушились цуценята.
Двоє білих, наче сніг,
Троє чорних. Скільки всіх?
***
Пригадуєте, білочка одна
Визирнула із дупла.
Ще одна стрибнула з гілки
А за нею ще 5 білок.
Ми просимо діти милі,
Щоб ви білок полічили.
***
Пять ялинок і дубок
Заглядають у ярок.
Бачиш ти, синочку їх,
Полічи-но, скільки всіх?
***
У ліс, на пеньок
Прилетіло 6 сорок.
Дві пізніше прибуло
Скільки птахів всіх було?
***
Їжачок по лісі йшов,
На обід гриби знайшов.
Під березою один,
8 під дубочком.
Скільки буде в їжачка
На голках грибочків?
***
Руки вгору підніміть
Пальці швидко полічіть:
Зліва 5, і справа 5.
Скільки разом? Як сказать?
***
6. Порівняння чисел
Білочки
сушать грибочки на зиму. Одна має більше, інша – менше. Просять вас, щоб ви порівняли числа.
(Діти знову повертаються до підготовлених листків
і виконують завдання №2)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Стільки раз в долоні плеснем,
Стільки раз ногою тупнем.
Усі присядьте стільки раз.
Нахиліться стільки раз.
Усі підскочте рівно стільки.
Ну й рахунок. Гра і тільки.
6. Робота з геометричним матеріалом
(Працюємо з картками).
-Уважно
розгляньте малюнок трактора з плугами.
- Назвіть
фігури, з яких складається малюнок.
-
Зафарбуйте червоним кольором усі трикутники, і у відповідному квадратику запишіть,
скільки трикутників знайшли.
III. ЗАКЛЮЧНА
ЧАСТИНА. РЕФЛЕКСІЯ
Всі ви
гарно працювали,
На уроці
не дрімали,
Гарно всі
відповідали.
То ж скажу
вам у кінці:
Перший
клас. Ви – молодці!
На листках, де ви працювали на протязі
уроку, малюєте смайлики.
Зеленим
кольором – Мені все вдалося. Було
легко.
Жовтим
– Треба ще тренуватися. Було складно.
Червоним
– Хвилююся. Я ще не все розумію.
Немає коментарів:
Дописати коментар