субота, 30 жовтня 2021 р.

Подорож країнами Європи

 

ПОДОРОЖ КРАЇНАМИ ЄВРОПИ

Мета: поглибити та систематизувати знання учнів про країни Євросоюзу;

           сприяти використанню комп’ютерних технологій під час проведення 

           уроку; розвивати творчі здібності учнів; формувати національну свідо-

           мість; виховувати почуття гордості за свою країну – Україну.

Обладнання: святково оформлена класна кімната, прапорці країн Європи,

           карта Європи, мультимедійна презентація про країни.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

1. Привітання.

Аби гарний настрій мати,

Треба всім його бажати.

-         Який настрій у вас?

-         Давайте побажаємо один одному гарного дня. Візьмемось за руки і промовимо такі слова:

Друзі люблять мандрувати по Землі.

Друзям разом веселіше.

Світить сонечко ясніше

Друзі люблять мандрувати по Землі.

2. Повідомлення теми уроку.

            Сьогодні у нас незвичайний день. Ми вирушаємо у віртуальну подорож. А щоб дізнатись, куди ми помандруємо, потрібно зіграти у гру.

3. Гра «Шифрувальник»

20  19  6  19  21  19  9      15  21  1  13  18  1  17  11     8  3  21  19  20  11

(Подорож країнами Європи).












Куточків на Землі багато,

Європа серед них – найкраща над усім,

Бо саме тут ми маємо зростати,

Європа – наш великий спільний дім.

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

-         Щоб подорож була успішною, слід ретельно підготуватися до неї, тобто

спланувати.

1.Робота з картою.

-         Уважно погляньте на карту Європи. Які країни ви тут бачите?

-         Яка країна знаходиться в центрі Європи? Україна.

-         Знайдіть столицю України. Саме звідси і розпочнеться наша подорож.

2.Бесіда вчителя.

Ми довго готувалися до цього дня. На уроках трудового навчання, малювання виготовляли різні види транспорту, бо ж усіма ними можна подорожувати. Літаком швидко, їдучи поїздом, є можливість милуватися чудовими краєвидами, машиною можна зупинитися, перепочити, кораблем – там, де є річки, порти.

3. Робота з щоденником вражень.

- Відкриваємо щоденники вражень, і робимо відповідні записи.

Україна – Київ – гривня – мова українська – Дніпро – малюємо прапор України.

III.ОСНОВНА ЧАСТИНА.

            Сідаємо у поїзд (прикріплюємо малюнок поїзда на карту) і мандруємо  у сусідню нам Польщу.

1.Робота з картою.

На карті шукаємо країну, її столицю, прапор Польщі, головну річку цієї країни.

Розглядаємо грошові одиниці Польщі – злоті.

2. Робота з щоденниками вражень.

Робимо відповідні записи.

Польща – Варшава – злоті – мова польська – Вісла – малюємо прапор Польщі.

3. Розповідь учителя про Польщу і одночасний перегляд презентації.

            Польща – країна костелів. Краків – місто для прогулянок. Але головний символ міста – це королівський замок Вавель з однією найкращих у Європі збройових і дуже гарних тронних зал. Закопане – гірськолижний курорт Польщі з розвиненою інфраструктурою. Не поступається Альпам ані за красою, ані за складністю спусків. Гданськ – справжня морська столиця Польщі. Слід відвідати Центральний морський музей.

            Будучи у Польщі, маємо можливість скуштувати польський шоколад MILKA. Бо саме шоколад заряджає енергією. А нам ще треба сил, бо подорож тільки почалася.

(Діти смакують польський шоколад).

            Продовжуємо нашу подорож, сідаємо в автобус (прикріплюємо малюнок автобуса на карту) і прямуємо у Чехію.

1.Робота з картою.

(Працюємо за такою самою схемою, як в попередній країні).

Діти мають можливість розглянути грошові одиниці Чехії – крони.

2.Робота з щоденником вражень.

Чехія – Прага – крони – мова чеська – Морава – малюємо прапор Чехії.

3. Розповідь вчителя про Чехію, перегляд презентації.

            Чехія – країна богемського скла. Найбільший замок у Європі – Празький град. Найкраще пиво – чеське, тому тут часто проходять фестивалі пива. Вода у Празі чиста, можна пити прямо з-під крана. Знаменитий фільм про Крота також створений у Чехії.

У Чехії маємо можливість скуштувати чеські солодощі. На урок ми отримали передачу з Чехії від батька,який працює у Чехії. Усі з задоволенням смакують.

            У Чехії виготовляють машини SKODA, тому далі наша подорож буде продовжуватися на машині SKODA. (На карту прикріплюємо малюнок машини). Ми у Німеччині.

1.Робота з картою.

(Працюємо за тим самим шаблоном).

Розглядаємо грошові одиниці Німеччини – євро.

2.Робота з щоденником вражень.

Німеччина – Берлін – євро – мова німецька – річка Рейн – малюємо прапор Німеччини.

3.Розповідь вчителя про Німеччину та перегляд презентації.

Німеччину не вважають туристичною країною. Славиться вона чудовими замками. Бранденбурзькі ворота вважаються символом Німеччини. На першому місці – чистота. 11 листопада країна відмічає релігійне свято – День Святого Мартіна. Щойно починає смеркати, виходять діти зі своїми батьками з яскраво засвіченими ліхтариками та на визначеному місці зустрічаються з іншими. В цей день декламують легенди, показують вистави. Адвент календар також походить з Німеччини. Багато людей у Німеччині їздять на велосипеді.

            Наша подорож в Італію буде на велосипеді. Отож, вирушаємо.

1.Робота з картою.

(Працюємо за тим самим шаблоном).

2.Робота з щоденником вражень.

Італія – Рим – євро – мова італійська – річка По – малюємо прапор Італії.

3.Розповідь вчителя про Італію та перегляд презентації.

            Італія – країна моди, пасти і піци. Славиться країна всім відомими Ферарі, Ламборджині. Мрією кожного туриста є відвідати маленьку державу - Ватикан, Колізей – найбільший замок в Римі, та Венеція – місто на воді. Основні страви – спагеті та піца.

            Будучи в Італії, ми не змогли не скуштувати італійської піци. Усі з задоволенням їдять піцу, замовлену у сільському кафе.

            У Болгарію ми летимо на літаку, щоб зекономити час. Усі вже трішки втомлені.

1.Робота з картою.

Діти мають можливість розглянути болгарські леви.

2.Робота з щоденником вражень.

Болгарія – Софія – болгарські леви – мова болгарська – річка Маріца – малюємо прапор Болгарії.

3.Розповідь вчителя про Болгарію та перегляд презентації.

            Болгарія – невелика країна, але з винятково багатою природою. Тепле, чисте і спокійне море, гори, безліч мінеральних джерел з цілющими водами – все це приваблює сюди туристів. Тут багато виноградників, усім відома долина троянд, у Болгарії виготовляють пилку «Болгарку». Цікава легенда про курорт « Золоті піски». Троянда – символ Болгарії. З неї виготовляють ефірне масло, натуральне мило.

            Цією країною завершується наша мандрівка по Європі. Миємо руки милом , виготовленим з болгарських роз, випробовуємо крем для рук, вдихаємо аромат ефірного масла, сідаємо на корабель і Чорним морем повертаємося в Україну. По дорозі слухаємо пісню «Як у нас на Україні».

Робота з щоденником вражень.

Записуємо вислів: «Всюди добре, а вдома найкраще».

            Прогулянка завершується, до українського кордону вже подати рукою.Позаду залишилися європейські дороги, мегаполіси. Хмарочоси.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ.

1.Гра з LEGO. «Так. Ні»

2.Розгадування кросвордів, ребусів.

V. ПІДСУМОК УРОКУ.

            Хочу вам побажати, щоб віртуальна подорож цього літа перетворилася на справжню. І ви побували хоча б в одній з цих країн.

            На згадку дітям вручаю емблеми «Я – українець».

           

 

 

  

 

          

Немає коментарів:

Дописати коментар